10 inspirujících příběhů lidí, kteří všeho nechali a ze dne na den odcestovali!

Pořád říkáme, jak je cestování skvělým zážitkem, který vás obohatí. Je čas přestat hledat výmluvy a konečně se vydat na cestu! Stejně jako to udělali tihle lidé.

1. Tara a Sasha si koupili loď a rozváží pizzu po Karibiku

Pizza není oblíbeným jídlem pouze na všech kontinentech, ale také na vodě!

Šéfkuchařka Tara Bouis se se svým manželem Sashou, původně programátorem, rozhodli, že si udělají plovoucí pizzerii.

Zrenovovali tak starou 33metrovou loď, přidělali ji pořádnou kuchyň s pecí a teď už uspokojují poptávku milovníků italské kuchyně kolem Panenských ostrovů.

2. Chanel a Stevo se vzdali kariéry a teď po světě čistí toalety

Po téměř 15 letech v reklamní agentuře se Chanel Cartell a Stevo Dirnberger rozhodli opustit svůj velký dům a drahá auta a vydali se na cestu kolem světa.

Dnes o svých zážitcích píšou na svém blogu HowFarFromHome.com a na Instagramu. Na fotkách mají s sebou vždy černou tabulku s počtem kilometrů, které je dělí od jejich domova v Kapském městě.

Na svých cestách si pak přivydělávají přes program Workaway. Podle Chanel už vyčistili 135 toalet, odklidili 250 kilogramů hnoje, 2 tuny kamení a už ani nepočítá kolik sklenic vyleštili.

3. Curtiss s Kelly žijí a cestují v 9m2 přívěsu

Podobný příběh vypráví i Curtiss O‘Rorke s Kelly Tousley. Ti se v 27 letech rozhodli opustit svá místa učitelů, prodali všechny zbytečnosti a ten zbytek si sbalili do přívěsu.

Společně s adoptovanými pejsky Sawyerem a Dougem teď cestují po Severní Americe a píšou blog PayGasNotRent.com. Curtiss navíc zkouší dráhu muzikanta, což jim také pomáhá platit výdaje.

4. Elora vyměnila módu v New Yorku za architekturu na Bali

Elora Hardy měla kdysi dávno úspěšnou kariéru v módním průmyslu v New Yorku. Posledních 5 let se ale věnuje své firmě Ibuku, která na Bali staví úžasné domy z bambusu.

Nejen že jsou její stavby nádherné, ale také nesmírně ekologické. Bambus je silná a zároveň rychle rostoucí dřevnatá rostlina, která po správném ošetření vydrží léta.

Více o její práci se můžete dozvědět na Elořině přednášce TED s českými titulky.

5. Kiersten místo peněz ve finančnictví počítá fanoušky na Instagramu

Kiersten Rich měla perfektně nalinkovaný život: vystudovat vysokou školu, najít si dobře placenou práci a založit rodinu. Když však začala pracovat v prestižní firmě v LA, věděla, že to není nic pro ni.

Brzo tak svou kariéru ve finančnictví ukončila a vydala se cestovat. Přitom si založila Instagramový účet, který dnes sledují statisíce lidí, a o svých dobrodružstvích píše na blogu TheBlondeAbroad.com.

Kiersten si nejdříve v zahraničí vydělávala drobnou prací, nyní fotí a natáčí různé akce a po svém úspěchu na sociálních sítích začala také nabízet marketingové konzultace ostatním.

6. Joshua vzal svého pejska na procházku kolem Británie

Joshua vyrůstal začtený do dobrodružných knížek od Tolkiena nebo C. S. Lewise. Teď však chtěl zažít vlastní dobdrodružství – společně s věrným společníkem Nerem!

Během 4 měsíců najel na kole přes 4 tisíce kilometrů, od Cornwallu až do Outer Hebrides ve Skotsku. Původně měl Nero běžet vedle něj, ale to nakonec nebyl dobrý nápad, a tak hned druhý den mu na kolo přidělal speciální sedák.

Jejich cesta byla tak úspěšná, že už plánují další – tentokrát však po celé Evropě!

7. Megan i s rakovinou navštívila sedm divů světa za 13 dní

Megan Sullivan zažila nejhorší rok, jaký si dokážete představit: spadla při lezení na skalách, srazilo ji auto a byla ji diagnostikována rakovina kůže – vše v jeden měsíc!

Kde koho by to naprosto srazilo, ale ne tuhle mladou filmařku ze San Francisca. S novým pohledem na svět se rozhodla, že ho chce vidět větší kus, a vydala se na 13denní pouť po sedmi divech světa.

V současnosti je už z nejhoršího venku, rakovina je na ústupu a Megan nepřestává dále cestovat a inspirovat ostatní. Sledovat ji můžete na Instagramu.

8. Mihai s rodinou najel 28 tisíc kilometrů po Evropě

Fotograf Mihai Barbu má všechno, co by si každý přál. Pro svou přítelkyni Oanu a jejich 4letého syna Vladimira ale chtěl ještě něco víc – aby poznali svět.

Mihai tak zakoupil Ural Rangera a z rodné Petrily v Rumunsku se vydali na cestu po Evropě, která ke konci čítala přes 28 tisíc kilometrů.

Během 4měsíčního cestování projeli 41 zemí (včetně České republiky), aniž by jednou letěli letadlem.

9. James skončil v práci a vydal se nakreslit svět

Když kreslíř James Tan oslavil 40 let, rozhodl se, že chce od života více a dal tak v práci výpověď.

Společně se svou manželkou si zakoupili jednosměrnou letenku ze Singapuru do Tajwanu a nakonec během 3měsíčního cestování navštívili mnohé asijské i evropské země.

Na každém místě otevřel svůj skicák a nakreslil to, co zrovna viděl. Po návratu domů své výtvory setřídil a nakonec vydal svoji vlastní 282stránkovou knihu.

10. Polky Aga a Iza navštívily 33 zemí během 2 a půl let

Aga a Iza jsou sice ze stejné země, ale poprvé se setkaly až v USA, kde obě pracovaly. Znaly se teprve chvíli, ale to je neodradilo od toho, aby společně procestovaly svět.

Jednoho dne totiž Aga prohlásila, že našetřené peníze použije na cestování, a Iza se k ní ihned přidala. Po více než 2 letech navštívily 33 zemí na všech 7 kontinentech.

Celou cestu zdokumentovaly na svém webu HotToddiesUnlimited.com. Aga nyní studuje jógu v Indii a Iza zakotvila v Irsku, kde prozkoumává život baristky.