12 šikovných triků se zubní pastou, o kterých jste ještě nevěděli!

Zubní pastu má doma každý, ale jen málo lidí ji používá i na něco jiného než jen k čištění zubů. Zkuste ji využívat třeba i takto…

1. Zašlý lesk stříbrných šperků? Ne na dlouho! Stačí je vyčistit s pomocí trochy zubní pasty.

2. Stejně tak dokáže pasta vyčistit zašlá a zamlžená světla aut.

3. Máte doma piano se zažloutlými a špinavými klávesy? Opět pomůže trocha zubní pasty a vlhký hadřík.

4. Tenisky s bílými podrážkami nemusíte hned házet do pračky. Existuje i šetrnější řešení! Vydrhněte je starým kartáčkem a (nejlépe bělící) pastou.

5. Pokud chodíte pravidelně plavat, určitě se vám bude hodit tento trik: Vnitřek plaveckých brýlí pokryjte tenkou vrstvou pasty a poté je opláchněte. Už se vám nebudou při plavání zamlžovat!

6. Pasta pomůže i se skvrnami na dřevěném povrchu. Nemusíte tak používat žádné silné chemikálie!

7. A proč to nezkusit i se skvrnami na textilu? Jen je pokryjte pastou, nechte chvíli působit a hoďte do pračky. Na barevné prádlo ale raději nepoužívejte bělící pastu.

8. Vodní baterie a další pochromované povrchy budou jako nové, poté co na ně nanesete pastu a následně je vydrhnete hadříkem.

9. Skvěle funguje také na vyčistění žehličky. Jen si dejte pozor, abyste si ji pastou neucpali.

10. Naneste trochu pasty na hadřík z mikrovláken a jemným krouživým pohybem vyleštěte displej svého mobilu. Zbavíte se tak těch otravných malých škrábanců!

11. Pasta vám rovněž pomůže s vyčistěním dlouhých nehtů. Pořádně si ji naneste na prsty, nechte chvíli působit a pak jen omyjte.

12. Často vaříte s česnekem, cibulí nebo rybou a zapáchají vám pak po nich ruce? Příště místo mýdla použijte trochu pasty. Ta vaše ruce zbaví jakéhokoliv nepříjemného pachu a zanechá jen mentolovou svěžest!