13 způsobů, jak z běžných přísad vytvořit pořádnou chuťovku!

Pro to, abyste si připravili lahodné jídlo, nepotřebujete ty nejdražší ingredience. Bohatě stačí to, co máte nejspíše už doma, a trošku té lidské vynalézavosti!

1. Kostky ledové kávy

Naprosto dokonalý nápoj do letních měsíců, kdy je moc horko na pití klasické kávy. Udělejte si z kávy pár kostek a při nedostatku kofeinu je jen vyklepejte do skleničky a zalijte mlékem!

2. Sendvič se slaninou, vajíčkem a sýrem

Nejen že tento geniální sendvič vypadá a chutná skvěle, ale také po něm nemusíte mýt žádné nádobí! Je snad něco lepšího?

3. Banány v čokoládě

Kdo by nemiloval banány v čokoládě? Nejlépe si je vychutnáte zmražené, obalené v roztavené bílé čokoládě a třeba i s vaším oblíbeným posypem.

4. Čokoládová váza

Čokoládová váza je něco na pomezí delikatesy a mistrovského díla. Přitom je to poměrně jednoduché. Věřte ale, že tím vaši návštěvu naprosto ohromíte!

5. Romantická snídaně pro dva

Nic neřekne „Miluji tě“ tak jako vydatná snídaně do postele. Pokud si navíc vy a vaše polovička potrpíte na pořádnou dávku bílkovin, tato srdíčka z párků a vajíček budou hitem!

6. Nutellové mini croissanty

Asi se shodneme na tom, že je Nutella jedním z nejlepších vynálezů lidstva. V kombinaci s těmito dokonalými croissanty se pak dá mluvit o ráji na zemi!

7. Pečená brambora s vajíčkem, sýrem a zeleninou

Nejen houska, ale také brambora dokáže dobře posloužit jako jídlo a nádoba zároveň. Stačí ji vydlabat, naplnit sýrem, vajíčkem a kousky zeleniny a s chutí se do ní zakousnout!

8. Jablkový koláč v jablku

Jak se dá vylepšit jablečný koláč? Tím, že ho upečete rovnou v jablku! Vypadá to skvěle a chutná to skvěle. Potřebuje dezert splnit víc požadavků?

9. Zebrovaná bábovka

V tomto případě necháme fotky mluvit samy za sebe. Jednoduché a přesto dokonalé!

10. Želé s ovocem

Ani vydlabaný pomeranč nemusí přijít vniveč! Stačí do něj nalít želé a hned máte skvělý dezert do ruky, který si především děti zamilují!

11. Párky v těstíčku

I tak běžné a nijak oslňující suroviny mohou spolu vytvořit výborné jídlo, pokud je správně naaranžujete. Párky v těstíčku už nechceme nikdy jinak!

12. Želé v kondenzovaném mléku

Kondenzované mléko a želé asi nejsou přísady, které byste si hned spojili, ale určitě vás překvapí, jak je tento netradiční dezert výtečný!

13. Mango s chilli a limetkovou šťávou

Pokud jste stejně jako my doteď nevěděli, jak správně nakrájet mango, tohle vás dostane. Nakonec přidejte trošku chilli a limetku a máte perfektní svačinku!