13 šikovných triků, díky kterým bude vaše auto vypadat zase jako nové!

Zkuste se teď zamyslet nad tím, kolik času v autě strávíte. Docela hodně, že? Tak byste se o něj měli také pořádně starat, aby bylo vždy čisté. S tím vám pomohou třeba tyto tipy…

1. Kdy naposled jste čistili klimatizaci? Přitom je to jednoduché. Za pár korun si kupte pěnový kartáč, který si nechte v autě, a jednou za čas jím mřížku vyčistěte.

2. Děti vám v autě vylily limonádu nebo ho zapatlaly zmrzlinou? Na to máme tajný tip: S takovými skvrnami si hravě poradí čistící nano houbička z melaminové pěny.

3. Na špinavý interiér auta nepotřebujete používat nějaké speciální prostředky. Bohatě vám stačí mýdlová voda a starý kartáček. Malé rýhy a škrábance pak zkuste přetřít lakem na nehty.

4. S oživením kůže vám může pomoci olivový olej. Trochu si ho nalejte na hadřík a kůži jím přetřete.

5. Na zašlá a zamlžená světla stačí nanést tenkou vrstvu pasty, pořádně vydrhnout hadříkem a omýt. Podle potřeby několikrát opakujte.

6. Že máte sedačky celé od chlupu, jak pořád vozíte vašeho domácího mazlíčka? Nezoufejte, stačí sedačky trochu postříkat vodou a následně chlupy setřít stěrkou na okno.

7. Abyste si z auta neudělali skládku, pořiďte si malý box na cereálie a dejte do něj plastový pytlík. A máte malý přenosný koš!

8. Pokud máte v autě omyvatelné koberečky z textilu, stačí je vytáhnout ven, nastříkat odstraňovačem skvrn a hodit do pračky. Hračka.

9. Nemusíte si hned kupovat stromeček, aby vám to v autě vonělo. Na internetu najdete spoustu návodů, jak si takové vůně doma udělat. Třeba si nakapejte trochu vonného oleje na kolíček.

10. Jednou za čas je potřeba vyměnit stěrače nebo alespoň jejich gumičky. Abyste tuto výměnu co nejvíce oddálili, přetřete je isopropyl alkoholem. Vydrží vám pak déle.

Isopropyl alkohol vám pak pomůže i pro rychlé rozmražení čelního skla.

11. Jestliže jste se právě vrátili z dlouhé cesty a maska vašeho auta vypadá spíše jako hmyzí hřbitov, nejlépe ji vydrhnete pomocí ubrousků do sušičky.

12. Chcete, aby se vaše auto lesklo stejně, jako když vyjelo z pásu? Tak až ho příště umyjete, ještě ho přejeďte clay hmotou nebo houbičkou. Bude se lesknout jako zrcadlo!

13. Nakonec buďte vždycky připravení a mějte v autě houbičku, papírové utěrky, navlhčené ubrousky a všestranný čistící přípravek pro nouzové případy.