8 případů, kdy se lidé dokázali postarat o zvířátka v okolí!

Člověk nemusí mít jen negativní dopad na zvířata v jeho okolí. Jsou mezi námi pořád tací, kteří se snaží zvířata chránit a zlepšovat naše společné soužití!

1. Most pro lesní zvířata v národním parku v Kanadě

V nejstarším kanadském národním parku Banff postavili nad dálnicí most, speciálně určený jako přechod pro zvířecí obyvatele okolních lesů. Nepřekračuje ho pravidelně jen vysoká zvěř, ale také třeba medvědi a další.

2. Želví tunely na japonském ostrově Honšú

Západojaponská železniční společnost rovněž začala brát ohled na zvěř v okolí její trati a například vystavila malé tunely pro želvy, které teď nemusí riskovat své životy při přelézání kolejí.

3. Komplex ptačích budek v londýnských parcích

Skupina London Fieldworks, tvořená umělci Brucem Gilchristem a Jo Joelsonem, spojila umění s praktičností a postavila hned několik dřevěných komplexů pro opeřené obyvatele anglických parků.

4. Recyklační automat, který sype krmení psům, Čína

Turecká společnost Pugedon vymyslela automat, který po vložení jedné plastové láhve vysype 20 gramů granulí, a tak okolní obyvatele motivuje k recyklaci. Takhle pak vypadá v praxi v Číně.

5. Krabí mosty na Vánočním ostrově

Každoročně se miliony červených krabů na Vánočním ostrově přesouvají z lesa k pobřeží, aby zde nakladly vejce. Tyto zábrany a mosty jim pak pomáhají bezpečně dojít až ke svému cíli.

6. Sloní bazén v japonském safari parku Fudži

 

V safari parku pod horou Fudži najdete mimo jiná zvířata také slony. Ti se nyní mohou koupat (a tím pádem i cvičit) ve svém vlastním obřím bazénu. Ten je navíc průhledný, a tak slouží i jako skvělá atrakce pro návštěvníky.

7. Kachní pruh v Anglii

Charitativní společnost Canal & River Trust nechala označit pruh, určený kachnám, na pobřeží řek Londýna, Birminghamu a Manchesteru. Chtěla tím tak lidem, kteří zde běhají nebo jezdí na kole, připomenout, že sem nechodí jen oni a mají být tak ohleduplní k okolí.

8. Psí parkoviště před německou pobočkou IKEA

IKEA nemyslí jen na své zákazníky, ale také na jejich mazlíčky. Německá pobočka tak připravila odpočinkové místo, kde čtyřnozí mazlíčci mohou pohodlně počkat na své páníčky.