13 chytrých nápadů, jak perfektně vyčistit i těžko dostupná místa!

490

Přinášíme další várku užitečných tipů, které se vám budou jistě hodit, až příště začnete pucovat domácnost. V tomto případě jsme se zaměřili hlavně na těžko dostupná místa.

1. Žaluzie

Čištění žaluzií je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Buď si na ruku navlékněte starou ponožku, díky které prach lehce setřete, nebo si z kuchyňských kleští a vlhkých hadříků udělejte takovýto šikovný nástroj.

2. Interiér auta

I když auto důkladně vyluxujete, neuvěříte, kolik nečistot se schovává ve všech těch špatně dostupných zákoutích. Zkuste si tak vzít tyčinky do uší, se kterými se dostanete i do těch nejmenších škvír a spár.

3. Klávesnice

Schválně se podívejte, kolik nečistot máte mezi klávesami. Hrůza, že? Rychlým trikem pro jejich vyčištění je samolepící papír, kterým mezery projedete. Pokud chcete důkladnější řešení, stačí jednotlivé klávesy vycvaknout (u notebooku je to o něco složitější) a pořádně vydrhnout v mýdlové vodě.

4. Okenní rámy

Pořádně vysát úzká místa v okenních rámech to není jen tak. Zkuste si ale na hubici vysavače nasadit ruličkou od toaletního papíru. Tu totiž můžete zmačkat a vytvarovat podle potřeby, a tak se dostanete do každého prostoru!

5. Matrace

Přijde vám, že už by to chtělo nové matrace? Možná je bude stačit jen vyčistit. Nejdříve je posypte jedlou sodou, až na nich vytvoříte tenkou vrstvu. Nechte působit přibližně 10 minut a pak matrace přejeďte vysavačem.

6. Vodovodní baterie

Všimli jste si, kolik vodního kamene máte na bateriích, ať už v kuchyni nebo koupelně? Stačí ale použít trochu jedlé sody a starým kartáčkem vydrhnout každý záhyb baterie a za chvíli se bude blýskat jako nová!

7. Držák nožů

Kdy naposled jste čistili držák své oblíbené sady nožů? Přitom to není nic složitého, stačí si napustit dřez teplou vodou s trochou mýdla nebo jaru a držák do ní položit. Po 10 minutách si jen vezměte houbičku a ještě jednou ho pořádně vydrhněte.

8. Stínidla lamp

Co si budete povídat, známe zábavnější aktivity, než pucovat látková stínidla lampiček. Když jsme ale zjistili, že stačí vzít lepící váleček na oblečení a stínidla jim přejet, hned je jejich čištění snadnější!

9. Sprchový kout

Úzké mezery v lištách sprchových dveří jsou naší noční můrou. Asi nejlepší způsob, jak je vyčistit, je pomocí dlouhého a úzkého kartáče s tvrdými vlákny. Když ještě předtím použijete směs z citronové šťávy a jedlé sody a necháte asi 5 minut působit, jde to výrazně lépe.

10. Sprchová hlavice

Tenhle způsob čistění sprchové hlavice prostě milujeme! Stačí totiž do pytlíku nalít ocet a ten pak pomocí gumičky, drátku nebo provázku k hlavici připevnit. Nechte působit 2 až 3 hodiny a máte hotovo!

11. Mřížka klimatizace

Nejen mřížky klimatizací, ale mřížky obecně jsou zlo, když přijde na čištění. Ne však s tímto trikem! Stačí vlhkým hadříkem obalit nůž a pomocí něj mřížku několikrát projet. Výsledek je rychlý a překvapí vás, jak moc je účinný!

12. Sprchový závěs

I sprchový závěs je potřeba jednou za čas vyčistit, když už se na něm začnou vytvářet fleky. Naštěstí pro to není potřeba nic speciální, s klidem ho můžete hodit do pračky. Doporučujeme ho však nejdříve obalit ručníky, abyste si ho v pračce nezničili.

13. PVC podlahy

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Máte na linu obrovský flek? Tak ho zkuste vygumovat! Stačí obyčejná guma, kterou zakoupíte v každém papírnictví, a flek pořádně vydrhnout. Po hrůzně vypadajících skvrnách nezůstane ani stopa!