10 lahodných receptů, jak si udělat tu nejlepší horkou čokoládu!

62

Ať už je venku mráz nebo jen chcete zlepšit náladu, nemůžeme vám poradit nic jiného než si udělat šálek lahodné horké čokolády. Třeba právě některou z těchto…

1. S mátou

recepty-horka-cokolada1

Klasickou horkou čokoládu z hrnku plnotučného mléka a půl hrnku kousků vaší oblíbené čokolády doplňte o lžičku mátového extraktu. Ten si můžete udělat sami doma louhováním mátových lístků ve vodce po dobu 3 až 4 týdnů.

2. S pomerančem

recepty-horka-cokolada2

Do hrnku mléka přidejte asi 60 gramů hořké čokolády, oslaďte pár lžičkami cukru (podle chuti) a nakonec posypte nastrouhanou pomerančovou kůrou. Nejdříve se ale ujistěte, že kůra nebyla chemicky ošetřená.

3. Veganská

recepty-horka-cokolada3

V hrnku mandlového mléka (nejlépe ještě s vanilkovou příchutí) nechte rozpustit půl nebo celou lžíci neslazeného kakaového prášku a nakonec doslaďte 2 lžičkami palmového cukru.

4. Aztécká

recepty-horka-cokolada4

Udělejte si horkou čokoládu z hrnku mléka a 140 gramy hořké čokolády a pořádně si ji okořeňte špetkou skořice a kajenského pepře.

5. S burákovým máslem

recepty-horka-cokolada5

Do polotučného nebo odtučněného mléka zamíchejte půl hrnku šlehačky a 110 gramů mléčné čokolády. Nakonec přidejte čtvrt hrnku burákového másla a pořádně promíchejte.

6. S kořením na dýňový koláč

recepty-horka-cokolada6

Do hrnku mléka přidejte lžičku neslazeného kakaa, půl lžičky koření na dýňový koláč (skořice, zázvor, muškátový oříšek, hřebíček) a lžičku javorového sirupu.

7. S Nutellou

recepty-horka-cokolada7

Do mléka zamíchejte 2 lžíče Nutelly a lžíci kakaa. Nakonec přidejte špetku soli, abyste ještě zvýraznili lahodnou chuť nápoje.

8. S karamelem

recepty-horka-cokolada8

Půl hrnku mléka smíchejte s čtvrt hrnkem šlehačky a 140 gramy mléčné čokolády. Nakonec přidejte 3 lžíce karamelové omáčky.

9. S levandulí

recepty-horka-cokolada9

Do hrnku mléka přidejte asi čtvrt lžičky levandulových lístků a květů, nechte na plotně povařit, přeceďte a nakonec v mléce rozpusťte kousky bílé čokolády.

10. Irská

recepty-horka-cokolada10

Půl hrnku kousků vaší oblíbené čokolády smíchejte s hrnkem mléka a ochuťte asi 60 ml lahodného irského likéru Bailey’s.

Na závěr si ještě čokoládu posypte marshmallowy, skořicí, karamelem nebo šlehačkou!

recepty-horka-cokolada11