Pokud se v noci probouzíte ve stejnou dobu, může to znamenat právě toto…

69

Lidské tělo je jeden velký stroj, ve kterém se vzájemně proplétají fyzické i psychologické procesy. A pokud si neumí v noci pořádně odpočinout, něco bude nejspíše špatně…

Od 21:00 do 23:00

V tuto dobu se většina lidí ukládá ke spánku. Doplňují se nám enzymy a náš endokrinní systém, který řídí hormony a metabolismus, se dostává do rovnováhy.

Pokud se v tuto chvíli po krátkém spánku budíte nebo vůbec nemůžete usnout, nejspíše je vaše tělo stále v pozoru. Přemítáte nad dnešními událostmi a už se připravujete na ty zítřejší.

Nejlépe uděláte, když si před spaním na chvíli sednete a zkusíte vypustit všechny myšlenky. Skvěle pomáhá meditace nebo čtení beletrie. Snažte se před spaním nejíst a minimálně hodinu před spaním vypněte všechny obrazovky, ať už televizi, počítač nebo mobil.

Od 23:00 do 1:00

V tuto chvíli pro většinu lidí začíná pořádný spánek. V těle pracuje především žlučník, který se snaží rozložit tuky.

Pokud se často probouzíte v tuto dobu, může to značit zášť, která je ve vás někde skryta. Podle čínské filosofie se v tomto momentě mění síla Jin na Jang, která je živá a energetická a slouží jako motor pro zítřejší den.

Zkuste zapracovat na sebeuznání a lásce sami k sobě. Snažte se zůstat v klidu a uvolnit všechny pocity frustrace a hněvu. Také se zkuste vyhnout příliš tučným jídlům.

Od 1:00 do 3:00

Tyto hodiny jsou velmi důležité pro obnovu vašeho organismu. Orgány se detoxikují, krev se čistí a to vše díky práci jater.

Probouzení v tuto dobu by mohlo znamenat vztek a zadržování negativních emocí.

Je tak potřeba vyrovnat se s těmito emocemi, vynést je na povrch, nechat je jít a udělat si tak místo pro ty pozitivní emoce.

Od 3:00 do 5:00

Tělo se připravuje na další den čištěním dýchacího ústrojí, tedy dýchacích cest, plic a dutin.

Problémy s plícemi obvykle souvisí s pocity žalu, samoty nebo smutku.

Zkuste se zaměřit na dýchání. Dýchejte zhluboka a pomalu. Pomáhá také meditace a zaměření se na pozitivní emoce, které byste měli nechat proudit celým svým tělem.

Od 5:00 do 7:00

V tuto chvíli přichází na řadu tlusté střevo (a proto je také vhodné chodit na stolici ráno).

Pokud se v tuto dobu probouzíte, ačkoliv nemusíte, potíž bude nejspíše ve špatné stravě.

Vyměňte zpracované a umělé potraviny za ty čerstvé a plné důležitých živin. Dávejte si pozor na to, čím tělo zásobujete. Výsledek pak pocítíte nejen na svém spánku.

A pamatujte: Raději zalehněte dříve a dopřejte si tak dostatek hodin kvalitního spánku!

probouzeni-se-uprosted-noci1