7 důvodů, proč nechat svého pejska, aby s vámi spal v jedné posteli!

Dlouhou dobu se věřilo, že nechat svého pejska spát na posteli je velká chyba. Nyní však začíná převládat opačný názor. Takové společné spaní totiž má svá pozitiva!

1. Postel je s nimi útulnější

Mimo případů, kdy se váš čtyřnohý mazlíček rozvalí přes půl postele a vy jste nuceni spát na malém kousku matrace, je s nimi spaní vždy příjemnější – zvlášť pokud zrovna vedle sebe nemáte svého partnera.

2. Pomohou vám rychleji usnout

Jestliže trpíte insomnií nebo jinou poruchou spánku, váš pejsek by vám mohl pomoci. Podle některých insomniaků je pravidelné oddechování jejich společníka tichou ukolébavkou, která jim pomáhá zahnat myšlenky a rychleji usnout.

3. Mazlení s nimi uvolňuje stres a úzkost

Možná že se vám podaří rychleji usnout také kvůli tomu, že svého mazla přes spaním ještě pohladíte a poňuňáte a zbavíte se tak stresu, který jste v sobě během dne nahromadili. Psi jsou zkrátka skvělí terapeuti!

4. Zahřejí vás lépe než kdejaká deka

Pokud si často stěžujete, že je vám v noci zima, váš pejsek vám s tím může lehce pomoci. Psi mají ještě vyšší vnitřní teplotu než lidé, a tak je můžete využít jako takový malý chlupatý radiátor.

5. Pomohou vám dostat se z deprese

Když se nic se nedaří a na první pohled se zdá, že je všemu konec, vždy je tu bezpodmínečná láska vašeho pejska. Místo zírání do stropu nad postelí se stačí podívat vedle sebe a hned uvidíte bytost, která by pro vás udělala cokoliv na světě.

6. Cítíte se s nimi bezpečně

Ve spánku jsme nejzranitelnější a v našem mozku je to zakódováno už od pravěku. Váš pejsek je však rozený hlídač, který díky svým citlivějším smyslům dokáže včas odhalit nebezpečí a rychle vás varovat!

7. Uděláte radost i svému pejskovi

A to je někdy to jediné, co chceme, že? Pokud se o svého pejska dobře staráte, je samozřejmé, že chce být neustále po vašem boku. Tím, že ho necháte spát vedle sebe, s ním utužíte pouto a oběma dopřejete krásné sny!