Vietnamské prasátko Lulu hrálo mrtvé, aby zachránilo svoji umírající majitelku!

Kdyby se tento příběh stal nyní, vietnamské prasátko Lulu by se jistě stalo internetovou senzací. Ale bylo to už v roce 1998, kdy Lulu zachránila svoji majitelku…

Jo Ann se 4. srpna 1998 zničehonic skácela k zemi – dostala infarkt! Její manžel byl zrovna na rybách, a tak doma nebyl nikdo, kdo by ji mohl pomoci. Jen pes Bear a prasátko Lulu.

hrdinne-prasatko-lulu1

Snažila se volat o pomoc, s čímž ji také štěkotem pomáhal Bear, ale nikdo nepřicházel. V ten moment si Lula musela uvědomit, že je potřeba zakročit, a tak rozrazila plot na dvorku a vydala se pro pomoc.

hrdinne-prasatko-lulu2

Dostala se až k silnici – a lehla si přímo doprostřed! Když zastavil první řidič, aby se podíval, co se tu stalo, Lulu se zvedla a dovedla ho zpátky domů.

hrdinne-prasatko-lulu3

Ten, hned jak uviděl Jo Ann, zavolal sanitku, která Lulininu majitelku odvezla do nemocnice, kde pak šla přímo na sál. Podle doktorů stačilo 15 minut navíc a bylo by pozdě.

hrdinne-prasatko-lulu6Nedlouho poté se Lulu stala místní senzací a americká organizace proti týrání zvířat, ASCPA, ji obdarovala zlatou medailí. Od Jo Ann však dostala něco lepšího – její nejoblíbenější pochoutku, marmeládovou koblihu.

hrdinne-prasatko-lulu5

Podle mnoha expertů jsou prasata nejchytřejší domácí zvířata, tedy dokonce chytřejší než kočky a psy. A hrdinka Lulu je toho jasným příkladem.

hrdinne-prasatko-lulu4