10 inspirujících příběhů lidí, kteří všeho nechali a ze dne na den odcestovali!

Pořád říkáme, jak je cestování skvělým zážitkem, který vás obohatí. Je čas přestat hledat výmluvy a konečně se vydat na cestu! Stejně jako to udělali tihle lidé.

1. Tara a Sasha si koupili loď a rozváží pizzu po Karibiku

Pizza není oblíbeným jídlem pouze na všech kontinentech, ale také na vodě!

Šéfkuchařka Tara Bouis se se svým manželem Sashou, původně programátorem, rozhodli, že si udělají plovoucí pizzerii.

Zrenovovali tak starou 33metrovou loď, přidělali ji pořádnou kuchyň s pecí a teď už uspokojují poptávku milovníků italské kuchyně kolem Panenských ostrovů.

2. Chanel a Stevo se vzdali kariéry a teď po světě čistí toalety

Po téměř 15 letech v reklamní agentuře se Chanel Cartell a Stevo Dirnberger rozhodli opustit svůj velký dům a drahá auta a vydali se na cestu kolem světa.

Dnes o svých zážitcích píšou na svém blogu HowFarFromHome.com a na Instagramu. Na fotkách mají s sebou vždy černou tabulku s počtem kilometrů, které je dělí od jejich domova v Kapském městě.

Na svých cestách si pak přivydělávají přes program Workaway. Podle Chanel už vyčistili 135 toalet, odklidili 250 kilogramů hnoje, 2 tuny kamení a už ani nepočítá kolik sklenic vyleštili.

3. Curtiss s Kelly žijí a cestují v 9m2 přívěsu

Podobný příběh vypráví i Curtiss O‘Rorke s Kelly Tousley. Ti se v 27 letech rozhodli opustit svá místa učitelů, prodali všechny zbytečnosti a ten zbytek si sbalili do přívěsu.

Společně s adoptovanými pejsky Sawyerem a Dougem teď cestují po Severní Americe a píšou blog PayGasNotRent.com. Curtiss navíc zkouší dráhu muzikanta, což jim také pomáhá platit výdaje.

4. Elora vyměnila módu v New Yorku za architekturu na Bali

Elora Hardy měla kdysi dávno úspěšnou kariéru v módním průmyslu v New Yorku. Posledních 5 let se ale věnuje své firmě Ibuku, která na Bali staví úžasné domy z bambusu.

Nejen že jsou její stavby nádherné, ale také nesmírně ekologické. Bambus je silná a zároveň rychle rostoucí dřevnatá rostlina, která po správném ošetření vydrží léta.

Více o její práci se můžete dozvědět na Elořině přednášce TED s českými titulky.

loading...

5. Kiersten místo peněz ve finančnictví počítá fanoušky na Instagramu

Kiersten Rich měla perfektně nalinkovaný život: vystudovat vysokou školu, najít si dobře placenou práci a založit rodinu. Když však začala pracovat v prestižní firmě v LA, věděla, že to není nic pro ni.

Brzo tak svou kariéru ve finančnictví ukončila a vydala se cestovat. Přitom si založila Instagramový účet, který dnes sledují statisíce lidí, a o svých dobrodružstvích píše na blogu TheBlondeAbroad.com.

Kiersten si nejdříve v zahraničí vydělávala drobnou prací, nyní fotí a natáčí různé akce a po svém úspěchu na sociálních sítích začala také nabízet marketingové konzultace ostatním.


loading...