13 skrytých míst, kam se jednou musíte zajet vykoupat!

Taky milujete ten pocit, když se po parném dni smočíte v příjemné vodě a ještě se pokocháte mírumilovnou přírodou okolo? Tak to vás těmito místy pořádně namlsáme!

1. Oceánský příkop To Sua, Samoa

Přírodní koupaliště na vulkanickém ostrově Samoa je považována za jedno z nejkrásnějších míst na světě. Po žebříku můžete slézt přímo do tyrkysové vody a nerušeně si zaplavat.

2. Vodopád řeky Celeste, Kostarika

Při procházce národním parkem Torino Volcano na Kostarice určitě narazíte také na řeku Celeste. A pokud ji budete následovat, dojdete k nádhernému vodopádu, pod kterým se můžete příjemně osvěžit.

3. Seljavallalaug, Island

I na Islandu se můžete vykoupat pod širým nebem. Seljavallalaug je bazén postavený v roce 1923 a dodnes je spravován dobrovolníky. Rozhodně jedno z nejzajímavějších míst na koupání.

4. Jáma Ik-Kil, Mexiko

Dechberoucí Ik-Kil také nabízí koupání pod širým nebem. Ovšem místní prostředí poblíž mayského města Chichén Itzá je určitě jiné než to na Islandu.  Původně Ik-Kil sloužilo Mayům jako posvátné místo pro relaxaci i obřady.

5. Rokle Emma, Austrálie

Jedna z nejkrásnějších roklí Kimberley a Austrálie obecně je jistě Emma. Pod 65metrovým vodopádem najdete místo jako stvořené pro odpočinek i vodní hrátky.

loading...

6. Jezero medúz, Palau

Uprostřed pralesa na ostrově Palau najdete jezero jako žádné jiné. Pod hladinou žijí totiž miliony medúz! Tento druh vás ale nepožahá, a tak toto místo nabízí nevšední zážitek.

7. Dorsetský lom, Vermont

Dříve mramorový lom, dnes perfektní místo pro 30stupňová vedra. Zajímavostí je, že lom byl postaven pradědečkem Billa Wilsona, spoluzakladatele skupiny anonymních alkoholiků.

8. Termální lázně Saturnia, Itálie

nádherném Toskánsku nemusíte jen pít víno a kochat se okolím. Navštivte lázně v Saturnii a užívejte si termálních lázní. S vínem v ruce samozřejmě!

9. Queen’s Bath, Kauai

Na havajském ostrově Kauai můžete narazit na unikátní bazének Queen’s Bath (Královnina koupel). Voda v něm je však stejně slaná jako v moři o pár metrů dále.

10. Ejn Gedi, Izrael

Pokud budete mít dost koupání v Mrtvém moři, můžete se vydat kousek na západ, kde se nachází oáza Ejn Gedi. A až budete mít koupání dost i zde, určitě se vydejte prozkoumat místní jeskyně a botanickou zahradu.

11. Blue Hole Santa Rosa, Nové Mexiko

Uprostřed pouště v Novém Mexiku najdete osvěžující vodní plochu Blue Hole. Tu ocení především potápeči, kteří mohou v jejích hlubinách prozkoumat podvodní jeskyni.

12. Fairy Pools, Skotsko

Fairy Pools (v překladu vílí jezírka) jsou opravdu pohádkovým místem ostrova Skye ve Skotsku. Do namodralých vod budete chtít skočit, hned jak přijdete. Jen pozor na skřítky!

13. Hamilton Pool, Austin, Texas

Před tisíci lety způsobila obrovská eroze kolaps klenby podvodní řeky v texaském Austinu. A díky za to! Vytvořil se tím totiž tento bazének, který jakoby vypadl z nějakého fantasy!


loading...