13 úžasných zemí, které musíte navštívit, ačkoliv jste je dodnes přehlíželi!

Možná to nejsou destinace, které by byly na titulních stránkách katalogů se zájezdy a cestovatelskými blogy, ale možná o to více si zaslouží vaši pozornost!

1. Jižní Korea

Jižní Korea toho nabízí mnoho, ale národní park Seoraksan, plný pohoří, termálních pramenů a buddhistických chrámů, je oblast, kterou nesmíte vynechat.

Stejně bohatý je i autonomní ostrov Čedžu, na kterém najdete úžasné pláže, lázně pod širým nebem nebo jeskynní komplexy.

V hlavním městě Koreji, Soulu, pak určitě navštivte palác Čchangdok z 15. století, který je už 20 let nedílnou součástí seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Mauricius

Asi nebude úplně překvapením, že pokud jde o Mauricius, tak musíme prvně zmínit jeho nekonečné pláže a tyrkysové moře.

Pokud ale nejste plážový typ, vyražte k Charamelu, kde najdete vulkanický fenomén Seven Coloured Earths, neboli Sedm barev Země.

A svou cestu pak můžete zakončit procházkou pod barevnými deštníky nákupního centra v Port Louis!

3. Kazachstán

O Kazachstánu se říká, že má jedno z nejzvláštnějších hlavních měst. Astana tu totiž ještě před 20 lety vůbec nebyla. Toto místo byla pouze holá pláň, na které stál akorát gulag s manželkami sovětských zrádců.

Ještě před Astanou měly titul hlavního města Almaty. Zde se můžete pokochat například touto katedrálou z roku 1904, která přežila ničiví zemětřesení v roce 1911, ačkoliv při její stavbě nebyl použit ani jeden hřebík.

A nedaleko se nachází také stejnojmenné jezero. V nádherné hladině se odráží předhůří Ťan Šanu, pohoří, táhnoucího se od Kazachstánu až do Číny.

4. Kypr

Nic neříká „dovolená na Kypru“ tak, jako když si v Kyrenii pronajmete loď a vydáte se šnorchlovat nebo se vypravíte na průzkum křižáckých hradů v okolí.

V druhém největším městě Kypru, Lemesosu, si pak to své užijí ti, kteří hledají výborné restaurace a bary s rušným nočním životem.

Nedaleko Lemesosu pak najdete i rozvaliny Kourionu, bývalého monumentálního divadla v řecko-římském stylu, ve kterém se i dnes můžete zúčastnit různých představení.

loading...

5. Lotyšsko

Centrum hlavního města Lotyšska, Rigy, je plné úžasné architektury, včetně Domu Černohlavců, který byl za druhé světové války vybombardován a v roce 1999 znovu postaven.

Podél řeky Gaujy, která odděluje Lotyšsko od Estonska, se nachází také stejnojmenný národní park, ve kterém můžete prozkoumat až 500 různých kulturních a historických památek.

A nemůžeme opomenout ani národní park Kemeri, plný rozsáhlých mokřadů, které jsou domovem minerálních vod a léčivého bahna.

6. Ekvádor

Sopečný ostrov Bartolomé v Ekvádoru je tak úžasným místem, že byl prý i inspirací pro Darwinovu evoluční teorii.

Stejně nádherný, ale také trochu strašidelný, je také vyhaslý stratovulkán Chimborazo, který je s výškou 6310 metrů nejvyšší horou Ekvádoru.


loading...