13 zajímavých znaků, které vám prozradí, proč jste chytřejší než ostatní!

Skromnost stranou – zdá se vám, že vám to pálí o něco více než lidem v okolí? Možná je to právě kvůli těmto znakům…

1. Jste nejstarší ze svých sourozenců

Nejstarší sourozenci bývají ti nejchytřejší. Podle studie z roku 2007 to ale není z důvodu lepší genetiky, nýbrž kvůli jiné rodinné dynamice a psychologickému vývoji.

2. Chodili jste do hudebky

Studie z roku 2011 poukazuje na to, že verbální inteligence, tedy schopnost se učit jazyky a komunikovat, u dětí od 4 do 6 let rapidně vzrostla už po jednom měsíci, kdy se učily zpívat nebo hrát na hudební nástroj.

loading...

3. Naučili jste se číst už v útlém věku

Podle studie na 1890 párech 7 až 16letých dvojčat by osvojení si čtení už v ranném věku mohlo mít potenciální dopad na kognitivní funkce člověka. Jestliže jste tak četli už před nástupem do školy, možná vám to pomohlo víc, než si myslíte.

4. Jste vysocí

Studie z univerzity v Princetonu zkoumala děti mladší 3 let, tedy předtím než byly vystaveny školnímu vzdělání, a zjistila, že v průběhu dětství měly vyšší děti lepší výsledky v kognitivních (poznávacích) testech.

5. Jste hubení

Podle výsledků z francouzské studie z roku 2016 si obézní lidé dokázali vybavit 44 % slovíček z testu slovní zásoby, zatímco hubení lidé na tom byli lépe s 56 %. Zdravé tělo, zdravý duch – a zdravá mysl.

6. Jste levorucí

Nejnovější studie ukazují na to, že se lidé (především muži) s dominantní levou rukou vyznačují divergentním myšlením. To je myšlenkový proces, který pomáhá vzniku originálních řešení problémů. Česky řečeno: kreativní myšlení.


loading...