15 šikovných triků z psychologie, které by se vám mohly jednou hodit!

Umět komunikovat s ostatními – a vlastně i sami se sebou – je v dnešní době neocenitelná vlastnost. Každý den byste ji tak měli trénovat. Třeba i s pomocí těchto triků.

1. Když se spolu lidé ve skupince baví a smějí, instinktivně hledí na toho, ke komu se cítí – nebo chtějí cítit – nejblíže. Často tak můžete odtušit jednotlivé vztahy.

group laughing

2. Až začnete pociťovat nervozitu, dejte si do pusy žvýkačku nebo začněte jíst. Dáte tak mozku najevo, že vám nehrozí žádné nebezpečí a není tak důvod být nervózní. Zkuste to třeba při sledování strašidelného filmu.

15-triku-z-psychologie1

3. Pokud na vás někdo začne křičet, zkuste zůstat ledově klidní. Možná tím momentální situaci nezachráníte, ale je větší šance, že si později uvědomí, jak nevhodně se choval.

15-triku-z-psychologie2

4. Jestliže někomu položíte otázku a dostane se vám jen polovičaté odpovědi, zůstaňte potichu a nadále udržujte oční kontakt. Dotyčný si uvědomí, že vám to nestačilo a často ho tak rozmluvíte.

Eye Contact

loading...

5. To, jak se cítíme, pak ovlivňuje to, jak se chováme. Ale funguje to i obráceně. Pokud tedy nemáte zrovna dobrou náladu, začněte se usmívat a pozorujte, jak se vám najednou lepší.

15-triku-z-psychologie3

6. Při projevu, ať už mluveném nebo psaném, se zkuste vyvarovat spojením „myslím, že“ nebo „věřím, že“. Budete tak znít sebevědoměji.

TED Talk

7. Před pohovorem nebo schůzkou si představte, že jste s dotyčnou osobou staří přátelé. Touto změnou v myšlení se více uvolníte a podvědomě to dáte najevo i ostatním.

15-triku-z-psychologie4


loading...