12 skvělých triků, jak vyčistit místa, u kterých jste to už skoro vzdali!

Návodů na čistění jsme vám ukázali už kolik, ale tipů není nikdy dost, že? Uklízet se bude zkrátka pořád.

1. Mřížky sporáku

Mastné mřížky od oleje můžete vyčistit čistícím přípravkem na bázi amoniaku (čpavku). Mřížku vložte do igelitového pytlíku a přilejte 2 až 3 lžíce přípravku. Po 12 hodinách mřížku vyndejte, umyjte a bude jako nová.

2. Okenní rámy

Nejdřív rám posypte jedlou sodou, pak si do rozprašovače namíchejte roztok vody a octu (1:1) a posypaná místa postříkejte. Vydrhněte kartáčkem, utřete papírovou utěrkou a nakonec ještě vlhkým hadříkem.

3. Čalouněná pohovka

Smíchejte 1/3 sklenice octu s horkou (ale ne vařící) vodou, lžící jedlé sody a lžící pracího prášku. Tímto roztokem můžete vydrhnout jakoukoliv skvrnu z čalounění. Nakonec můžete ještě pohovku lehce posypat jedlou sodou, nechat pár hodin působit a poté vyluxovat.

4. Spáry mezi dlaždičkami

Spáry jednoduše vydrhnete pomocí směsi octu a jedlé sody. Nechte ji poté ještě pár minut působit, pak ji opláchněte a vytřete do sucha.

loading...

5. Kuchyňský dřez

Udělejte si směs ze 2 lžic sody na praní (kalcinovaná soda, neboli uhličitan sodný) a 2 lžic klasické jedlé sody a pomocí ní vydrhněte lehce mokrý dřez. Nechte působit 10 minut a pak do dřezu nalijte ještě 100 ml octa. Po 30 minutách dřez důkladně umyjte vodou.

6. Pečící trouba

Troubu nejdříve vydrhněte pastou z jedlé sody a vody, nechte chvíli působit a zbylou směs vyškrábejte. Poté si namíchejte ocet s vodou a celou troubu vystříkejte. Nakonec ji na 20 minut zapněte na nízký výkon.


loading...