Farmáři ve Švýcarsku dělají obří díry v žaludcích krav z velmi zvláštních důvodů

Zemědělci ve Švýcarsku vybavili 14 krav velmi zvláštními otvory do žaludků. Je to vnější potrubí, které se připojuje k trávicímu traktu krávy. S jeho pomocí mohou zemědělci snadno zkoumat vnitro žaludku.

Byl proveden výzkum, při kterém byly krávy vybaveny těmito otvory. Farmáři potřebovali lépe porozumět výživě krávy a tomu, jak je zvíře schopno zpracovat jídlo. To jim dopomáhá lépe chápat potřeby krav ohledně potravy, což by mělo vést k lepším standardům a množení krav.

Jedná se o novou invazivní techniku, pomocí které lze zkoumat trávení a výživu krav.

Farmáři neustále přicházejí s inovacemi, tato se zdá být velmi zajímavá.

8-mi palcové kanyly mají v boční části

Tyto kanyly končí v jejich trávicím traktu, což zemědělcům umožňuje zkoumat zpracování potravy. Po skončení výzkumu lze otvor zavřít gumovým víkem.

Co přesně při experimentu sledují?

Farmáře zajímá, který druh ovsa je pro krávu nejjednodušeji stravitelný. Snaží se jim vytvořit takový jídelníček, který pro ně bude nejpříjemnější. Díky tomu se zlepšuje psychická pohoda krav a i produkce mléka.

Tato praktika byla používaná už v 30. letech minulého století

Kanyla je umístěna do boku krávy během chirurgického zákroku (kráva je pochopitelně pod narkózou). Poté delší dobu odpočívá. Následně experiment začíná!

loading...

Díky tomuto zákroku jsou krávy jsou zdravější a větší

Při vytipování správné potravy je skot zdravější a silnější. Maso i mléko získané z takového skotu je kvalitnější a chutnější.

Skot s touto kanylou rovněž žije překvapivě déle

Tento experiment vyvolal vysokou míru znepokojení mezi ochránci zvířat. Při řádném prozkoumání důsledků pro krávy došli k zajímavému závěru. Skot s tímto vývodem žije déle a to hlavně díky péči a kvalitní stravě, které se jim dostává.

Tato praktika začíná být populární po celém světě

A závěry experimentu jsou více než slibné

Zajímá vás více? Mrkněte i na video z experimentu, které lze nalézt na další straně tohoto článku!


loading...