Podle studií se muži dožívají déle, pokud si vezmou inteligentní ženu!

Výhoda v chytré partnerce není jen ta, že máte jasno, kdo z vás by šel soutěžit do Milionáře. Je totiž dost možné, že vám může prodloužit život!

Vyrovnaná a zdravá strava, pravidelný a dostatečný pohyb, pohoda a žádný stres. Asi každý ví, že tohle jsou hlavní znaky dlouhého života.

muzi-a-inteligentni-zeny1

Podle studie univerzity v Aberdeen je však stejně důležitý také výběr partnera. Nejen že díky inteligentní ženě můžete prožít delší a šťastnější život, ale také vám pomůže zabránit symptomům demence a Alzheimera.

muzi-a-inteligentni-zeny2

Předchozí studie ukázaly, že nejlepší prevencí proti neurodegenerativním onemocněním jsou aktivity, které zaměstnávají mozek, jako je třeba čtení, luštění křížovek nebo učení se nových věcí.

muzi-a-inteligentni-zeny3

V přednášce Demence: Jak se můžeme bránit? se profesor medicíny Lawrence Whalleyho zmínil, že stejně dokáže pomoci i zajímavá konverzace s inteligentní ženou.

muzi-a-inteligentni-zeny5

loading...

„Nikdo mužům neradí, aby si našli chytrou manželku, pokud chtějí žít delší život. Ale přesně to by měli udělat. Není totiž nic lepšího (proti demenci) než inteligence,“ dodává profesor Whalley.

muzi-a-inteligentni-zeny4

Pánové, je tedy nejvyšší čas si srovnat priority a raději se zajímat o to, co mají vaše partnerky v hlavě než na ní!

muzi-a-inteligentni-zeny6


loading...