Že jste zatím neplánovali cestu do Švýcarska? Teď už budete!

Hory, jezera, města, nedotčená příroda i historické stavby. Švýcarsko má prostě všechno! Pokud se tam náhodou rozhodnete vydat, určitě nezapomeňte na tato místa…

Asi nemůžeme začít od ničeho jiného než od Švýcarských Alp. Zabydlete se v městečku Zermatt a odtud pak provádějte výlety do okolí.

Třeba se můžete svézt Gonrergratbahnem po ozubnicové trati až na hřeben Gornergrat.

A řekněte, z jakého jiného městečka byste měli krásnější pohled na čtyřtisícový Matterhorn?

Ale Matterhorn není jediná švýcarská hora, která stojí za vidění. Takový Pilatus poblíž Lucernu, nabízí nádherné panorama po celý rok.

loading...

Krásná alpská oblast je také Jungfrauregion a je jedno, kdy sem dorazíte. V létě si můžete vyšlápnout hory v okolí a v zimě zas po nich můžete svištět dolů, díky 214 kilometrům sjezdovek.

Stejně krásný je i Švýcarský národní park, plný dlouhých stezek a zachovaných rostlinných i živočišných druhů. Můžete tu narazit například na sviště, kamzíky, kozorožce nebo sobi.

Ve Švýcarsku najdete hned několik jezer. To největší z nich je Ženevské jezero a určitě se vyplatí ho vidět na vlastní oči. Přes den objevujte jezero na loďce a navečer prozkoumejte přilehlé vinice.

Když už jsme u té vody, nemůžeme zapomenout na Rýnské vodopády, největší vodopády v Evropě, které si můžete prohlédnout hned z několika různých vyhlídek.

Nadšenci do historie si pak nesmějí nechat ujít Chillon, středověký hrad z 13. století na pobřeží Ženevského jezera, ve kterém dobovou atmosféru pocítíte na každém kroku.

Za historií pak můžete pokračovat třeba do města Lucern, které je řekou Reuss rozděleno na starou a novou část a obě mají co nabídnout. Rozhodně si však nesmíte nechat ujít procházku po Kaplovém mostě.

Samozřejmě musíte navštívit i hlavní město Švýcarska, Bern. V tomto středověkém městě na vás mimo jiné čeká orloj Zytglogge, gotická katedrála Münster nebo medvědí park Bärengraben.

Málem bychom zapomněli na švýcarskou čokoládu! V Bernu si můžete zakoupit třeba čokoládové medvídky nebo Toblerone, které tu v roce 1908 začali poprvé vyrábět.

Mládež by pak mohlo zajímat Lugano, neboli „švýcarské Monte Carlo“, jak se mu často přezdívá. Přes den si můžete užít Luganské jezero a večer si třeba sednout do restaurace na náměstí Piazza della Riforma. Přes léto se tu pořádá také hudební festival.

A než se vrátíte zpět, ještě si pořádně užijte Curych. Ať už vás zajímají historické kostely a chrámy ve Starém městě nebo luxusní obchůdky v ulici Bahnhofstrasse, v Curychu si to své najde opravdu každý.


loading...