Až zjistíte, proč mají v tomto městě sochu německého ovčáka, chytne vás to za srdce…

0
148

Budeme se opakovat, ale stále nás překvapuje, kolik lásky a věrnosti se do těch našich chlupatých společníků vejde. Tento příběh hovoří za vše…

V Toljatti, 700tisícovém ruském městě v Samarské oblasti, najdete od roku 2003 bronzovou sochu německého ovčáka.

Příběh za tímto pomníkem začal už v roce 1995, kdy si obyvatele Toljatti poprvé všimli psa, jak každý den běhá za projíždějícími auty na stále stejném místě u dálnice.

Později se zjistilo, že se zde v létě 1995 stala ošklivá autonehoda. V autě byla žena, která zemřela hned na místě, a muž, kterému už ani v nemocnici nepomohli. Jediný, kdo nehodu přežil, byl jejich německý ovčák…

Příběh osiřelého pejska, kterému všichni začali říkat Kosťa, se po Toljattě rychle rozkřikl. Několik lidí se ho snažilo adoptovat, ale Kosťa vždy utekl a vrátil se na své místo u dálnice.

Kosťa je zdomácnělá verze jména Konstantin, které z latinského slova „constans“ znamená „stalý, pevný“. Mělo tak symbolizovat jeho neutuchající věrnost.

Ať svítilo sluníčko, pršelo nebo byl mráz, Kosťa byl vždy na stejném místě. Místní si ho rychle oblíbili, nosili mu jídlo a považovali ho za živoucí legendu, jejíchž příběh se brzy roznesl po celém Rusku.

- REKLAMA -
 

Sponzorovaný obsah